کمیک واندرومن: محفل – تمام شماره ها

خانم گیل سیمون، نویسنده‌ی معروف شخصیت‌های مونث، به همراه آقای تری دادسون داستانی را خلق کردند که بسیاری آن را جزء بهترین داستان‌های شخصیت واندرومن می‌دانند. داستانی که به گذشته‌ی دایانا و درگیری های امروز او می‌پردازد و با پرده برداری از رازی تاریک در مورد شب تولد دایانا این دو مقطع را به هم پیوند می‌دهد. رازی که دایانا، تا به حال از آن خبر نداشته است.

در این کمیک، دایانا پرنس، مأمور سازمان .D.M.A (سازمان امور فراانسان‌ها) شده و در شهر واشنگتن زندگی می‌کند. دایانا و همکارش تام ترسر (ملقب به Nemesis) از طرف سازمان امور فراانسان‌ها مأمور می‌شوند که به پایگاه انجمن مخفی ابرشرورها حمله کنند، اما در حین انجام این مأموریت، دایانا با یک دشمن قدیمی به نام کاپیتان نازی (Captain Nazi) روبرو می‌شود و پی می‌برد که جزیره‌ی تمیسکیرا و هم چنین ملکه هیپولیتا در خطر هستند. در ادامه‌ داستان، دایانا در حالی که از جزیره تمیسکیرا تبعید شده و اجازه ورود ندارد، باید راهی را برای برگشتن به تمیسکیرا و نجات مادرش پیدا کند.

قسمت اول

کمیک واندرومن: محفل - قسمت اول

عنـوان: واندرومن: محفل – قسمت اول

انگلیسی: Wonder Woman 14: The Circle 1/4

سال انتشار: ۱۴ نوامبر ۲۰۰۷ – ۲۳ آبان ۱۳۸۶

نویسنده: گیل سیمون

طراح: تری دادسون

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۵/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

قسمت دوم

عنـوان: واندرومن: محفل – قسمت دوم

انگلیسی: Wonder Woman 15: The Circle 2/4

سال انتشار: ۱۲ دسامبر ۲۰۰۷ – ۲۱ آذر ۱۳۸۶

نویسنده: گیل سیمون

طراح: تری دادسون

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: محمد شهبازی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۵/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

کمیک واندرومن: محفل - قسمت دوم

قسمت سوم

کمیک واندرومن: محفل - قسمت سوم

عنـوان: واندرومن: محفل – قسمت سوم

انگلیسی: Wonder Woman 16: The Circle 3/4

سال انتشار: ۲۳ ژانویه ۲۰۰۸ – ۳ بهمن ۱۳۸۶

نویسنده: گیل سیمون

طراح: تری دادسون

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت چهارم

عنـوان: واندرومن: محفل – قسمت نهایی

انگلیسی: Wonder Woman 17: The Circle 4/4

سال انتشار: ۱۳ فوریه ۲۰۰۸ – ۲۴ بهمن ۱۳۸۶

نویسنده: گیل سیمون

طراح: تری دادسون و ران رندال

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: محمد شهبازی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

کمیک واندرومن: محفل - قسمت چهارم
8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی سید رضایی

اول از همه اینکه، خیلی خوشحالم که این کمیک رو ترجمه کردید؛ چون واندرومن برخلاف بتمن یا سوپرمن، کمیک ترجمه شدهٔ زیادی نداره و از این رو خیلی هاهم باهاش آشنایی زیادی ندارن. بنابراین ترجمهٔ این کمیک واقعاً تصمیم خوبی بود و منم خیلی خوشحال کرد. نقد شمارهٔ ۱۴ سری کمیک های سوم ”واندرومن” : این کمیک، بی شک یکی از بهترین کمیک های واندرومن ـه… در این شماره، هنرِ ”گیل سیمون” رو در دیالوگ نویسی میبینیم… ببینید که چقدر از همون صفحهٔ اول، سیمون با دیالوگ نویسی عالیش، دربارهٔ حقیقتی ناگفته و رازی تاریک در تولد دایانا میگه و اونم بدون… مطالعه بیشتر »

بهنام احمدی

ممنون از نظر و نقد خوبتون

راستش این ترجمه بیشتر از یک سال پیش انجام شده و شاید به پای ترجمه های الانمون نرسه. ولی خوشحالم که بالاخره این کمیک ادیت شد و در اختیار شما دوستان قرار گرفت. خودم داستانشو خیلی دوست دارم. امیدوارم از این داستان برای قسمت سوم فیلم واندرومن استفاده بشه (قسمت دومش که فکر نکنم همچین چیزی باشه).

محمد شهبازی

همونطور آقا مهدی عزیز هم ذکر کردن واقعا کمیک ترجمه شده از شخصیت واندروومن بسیار کمه یا بهتره بگم نایابه و خب مطمئنا دلایل مورد اطلاع خودشو داره کلا شخصیت ها مونث متاسفانه همچین وضعیتی دارن ولی خب کمیک انتخاب شده از واندروومن واقعا از هر لحاظ بی نظیره و بی نظیر تر از اون توانایی بالای نویسنده ای مثل گیل سیمون در خلق چنین داستان های موفق و جالبی از شخصیت های مونث کمیک در هر کمپانی هست. قول میدم تجربه متفاوتی از خوندن این کمیک بهتون دست میده چون هم به هر حال همونطور که ذکر شد کمیک… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱۵ سری کمیک های سوم «واندرومن» : از نظرم مهمترین کاری که “گیل سیمون” در این شماره کرده، اینه که کاراکترِ کاپیتان نازی رو از یک شخصیتِ کلیشه ای و با شخصیت پردازی ضعیف، به یک شخصیت قابل همذات پنداری تبدیل میکنه؛ اینکه مادر و پدر کاپیتان چیکار که نمیکردن (!) و اینکه پدر کاپیتان، اون و برادرش رو هرروز کتک میزده و از همه مهمتر، اینکه پُشت تمام اون قدرت های کاپیتان نازی، اون هنوز یک بچه اس که قربانی کارهای پدر و مادرش شده و این بوده که اونو تبدیل به همچین آدمی کرده، همه باعث… مطالعه بیشتر »

محمد شهبازی

بسیار از نقد عالیتون ممنونم آقا مهدی از کار درست های زمونه هستید دمتون گرم ?? راجع به داستان اونم داستانی که ازش جز بهترین داستانای واندروومن نام برده میشه آدم توقع حضور دشمنان تاپ و قدر قدرت واندروومن همچون ارس و چیتا و سرسی و…داره ولی داستان و کینه موجود درش بیشتر جنبه درونی تر و گذشته نگر تری رو در بر میگیره و نشون میده حتی شخصیتی مثل واندروومن میتونه از درون پوسته خودش هم صدمه پذیر باشه راستش این ویلین و داستان منو یاد یکی از قسمت های انیمیشن جاستیس لیگ میندازه که یکی از اهالی تمیسکرا… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

لطف دارید آقای شهبازی عزیز. درمورد واندرومن، از نظرم از شخصیت های خیلی خوب دی سی هست… ایده ای که پروفسور مارستون (خالق واندرومن) ارائه داد، تقریباً تاحالا دیده نشده؛ یعنی زنی که شاید در نگاه اول، فکر کنید که شاید فقط قصد نویسنده استفاده از جذابیت های جنـ*ـسی برای جذب مخاطبان باشه، اما شخصیت واندرومن انصافاً جالب ـه… کسی که شاید بخاطر لباس هاش قضاوتش کنید، اما وقتی میبینید که اون بیش از یک خدا، یک “انسان” خوش قلبه، میتونید ببینید که چقدر شخصیت پردازی قوی ای داره؛ کسی که شجاع ـه و به قضاوت هایی که درموردش میشه… مطالعه بیشتر »

مهدی سید رضایی

نقد شمارۀ ۱۷ سری کمیک های سوم «واندرومن» : قسمت آخر از یکی از بهترین کمیک های تاریخِ واندرومن… “تصمیمات ما، هویت مارا شکل میدن“؛ درون مایه ای که “گیل سیمون” درطول کُل آرک روی اون مانور داد و درنهایت، به بهترین شکل این درون مایه رو در قسمتِ آخر این آرک به سرانجام رسوند و اون رو با شخصیت های کمیک، مخصوصاً دایانا پرنس/واندرومن ربط داد. درطول آرک، خواننده میبینه که آلکیون (به عنوان رهبر محفل) دایانا رو یک شیطان، اژدها و… میدونه، اما درنهایت میفهمه که دایانا چه شخصیت مهربانی داره و اون با تصمیماتش، تبدیل به یک زن… مطالعه بیشتر »

شایان محمودی

ممنون از نقد خوب شما آقا مهدی عزیز.

فعلا اولویت های ما به پایان رسوندن برنامه های قبلی و البته انجام برنامه های تابستونیه حالا ممکنه بعد از اینا یه سری کمیک انگوینگ هم ترجمه کنیم ولی فعلا تمرکزمون روی برنامه های حال حاضره.