کمیک کان لندن: از عناوین جدید انتشارات مارول رونمایی شد

طی سال های اخیر و با گسترده شدن مراسم کمیک کان در شهر و کشور های مختلف، فرصت های بسیار زیادی برای نشریه های صنعت کمیک بوک در جهت ارتباط برقرار کردن نزدیک با هواداران و معرفی برنامه های آینده‌شان به‌وجود آمده است. در ادامه نگاهی به عناوینی که انتشارات مارول در مراسم کمیک کان شهر لندن معرفی نمود خواهیم داشت.

در فوریه‌ی آینده، ظهور ایکس (Dawn of X) قرار است به صورت گسترده‌تری در جهان مارول نمایش داده شود و این نمایش گسترده با عنوان مشترک تیم افراد ایکس و چهار شگفت انگیز آغاز خواهد شد.

همان‌طور که در مینی سری خاندان ایکس (House of X) مشاهده کردیم، فرزندان رید ریچاردز و سوزان استورم یعنی فرانکلین و والریا ریچاردز به سبب به دنیا آمدن‌شان با قدرت های ذاتی (و نه اکتسابی همانند والدین‌شان) به عنوان عضوی از گونه‌ی جهش یافته ها محسوب می شوند و فرانکلین ریچاردز با توجه به قدرت های کیهانی‌اش در خلق کهکشان ها به عنوان قدرتمندترین جهش یافته‌ی تاریخ شناخته شده است. نقش مهم فرانکلین و والریا ریچاردز در آینده‌ی جهان مارول همواره جزء بخشی از داستان های جاناتان هیکمن از زمان نویسندگی‌اش در مجموعه کمیک چهار شگفت انگیز بوده است و حالا با ظهور افراد ایکس دوباره نقش این دو شخصیت و مخصوصاً فرانکلین ریچاردز مطرح شده است و در طی مینی‌سری ۴ قسمتی‌ای به نویسندگی چیپ زدارسکی (نویسنده عنوان Marvel 2-In-One) و طراحی تری و ریچل دادسون قرار است از این مسئله پرده‌برداری شود. چیپ زدارسکی در این‌باره گفت:

این داستان پر از صحنه های آرام خانوادگی و پر از صحنه های انفجار بزرگه! چهار شگفت انگیز و افراد ایکس، اون هم در کشوری مثل کراکوآ؛ این داستان در مورد خانواده‌ای که داری و خانواده‌ای که انتخاب می کنی هستش، و من قراره با این ایده خیلی زیاد بازی کنم.
هم‌چنین باید بگم مینی‌سری اولیه‌ی چهار شگفت انگیز علیه افراد ایکس مربوط به اواخر دهه‌‌ی ۸۰ که توسط کریس کلرمانت نوشته شد مینی‌سری موردعلاقه‌ی من از این گروهه و داستان من، در درون قلبش، یک دنباله‌ی معنوی برای اون سری محسوب میشه.

X-Men/Fantastic Four

در ادامه، این نویسنده از چگونگی رسیدن این ایده پس از خواندن کمیک خاندان ایکس و هم‌چنین قدردانی از فرصتی که توسط جاناتان هیکمن و دن اسلات در اختیار او گذاشته شد صحبت کرد. در آخر زدارسکی گفت که با وجود این‌که محوریت داستان بر روی شخصیت فرانکلین ریچاردز است اما این مینی‌سری هر دو گروه را در برخواهد گرفت و تفاوت ها و شباهت ها و اهداف آن ها را به چالش خواهد کشید. هم‌چنین گفته می شود که این داستان فقط در مورد جدال و کشمکش های بین دو گروه نیست.

جاناتان هیکمن، ستاره و شاید بزرگ‌ترین نویسنده‌ی چند سال اخیر انتشارات مارول، حال پس از آغاز عصر جدید افراد ایکس در جهت استحکام دنیای تازه‌ای که به وجود آورده است عنوان قدیمی و محبوب Giant-Size X-Men را با همراهی راسل داترمن و مت ویلسون باز می گرداند. در کمیک Giant-Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost به نویسندگی هیکمن، شاهد حضور دو جهش یافته با قدرت های تلپاتی که در گذشته چندان هم با یکدیگر رابطه‌ی دوستانه‌ای نداشته‌اند هستیم؛ این دو شخصیت نیز جین گری و اما فراست می باشند و تلاش می کنند که شخصیت استورم را نجات دهند.

راسل داترمن در رابطه با این عنوان گفت:

من از زمانی که بچه بودم می خواستم کمیک های افراد ایکس رو بِکشم. پس طراحی کردن این شماره از کمیک افراد ایکس یه رویاست که محقق شده. از بابت کار کردن روی این [عنوان] به همراه جاناتان [هیکمن] و مت [ویلسون] به‌شدت ذوق‌زده‌ام، و این کمیک شخصیت مورد‌ علاقه‌ام رو به عنوان یکی از دو شخصیت اصلی در خودش داره: جین گری!

این عنوان که با همکاری جمعی از برترین های انتشارات مارول خلق شده است، انتشارش را در ماه فوریه وعده می دهد.

Giant-Size X-Men: Jean Grey and Emma Frost

در ادامه‌ی مراسم کمیک کان لندن، از مینی‌سری تازه‌ای به سرپرستی الکس راس رونمایی به عمل آمد. این کمیک که اختصاراً Marvel نام دارد توسط هنرمندان مختلفی که توسط شخص الکس راس انتخاب شده‌اند خلق می شوند. مینی‌سری مورد بحث طرفداران را با خود به گوشه هایی از تاریخ ۸۰ ساله‌ی انتشارات مارول می برد و داستان هایی ناگفته را برای آنان آشکار می سازد. الکس راس نیز پیرامون این مینی‌سری گفت:

این کتاب که صرفاً Marvel نامیده میشه، یه کالکشن از داستان های کوتاهِ یک‌سری استعداد های منحصر به فرد و استثنایی هستش، شامل چند نفر که معمولاً روی شخصیت های مارول کار نمی کنن.

لیست نویسندگان و طراحان این مینی‌سری به‌طور کامل مشخص نشده است، اما تنها نامی که از بین این اسامی برده شد استیو دارنل می باشد.

Marvel

اما شاید هیجان انگیز ترین اتفاقِ پنل مارول بازگشت شخصیت اسپایدرمن نوآر باشد. این شخصیت محبوب که پیش‌تر در کمیک ها و حتی انیمیشن تحسین شده‌ی Spider-Man: Into the Spider-Verse حضور داشت، هم اکنون صاحب یک مینی‌سری ۵ قسمتی به نویسندگی مارگرات استول شده است.

اسپایدرمن نوآر به همراه برخی دیگر از شخصیت های مارول در مجموعه کمیک های Noir در سال ۲۰۰۹ خلق شد و در مینی‌سری کوتاهی حضور پیدا کرد. در این مینی‌سری جدید، او در مقابل تعدادی دیگر از دشمنان کلاسیک اسپایدرمن که مرتبط با زمان او می باشند روبرو می شود و حتی به انگلستان نیز سفر می کند. قسمت نخست از مینی‌سری تازه‌ی Spider-Man: Noir در ماه مارچ منتشر می شود.

Spider-Man: Noir

لازم به ذکر است که حین رونمایی های انتشارات مارول از آثاری تازه و مختص دنیا های جنگ ستارگان و کونان بربر پرده‌برداری صورت گرفت. از دنیای جنگ ستارگان انتشار سری جدید Star Wars: Doctor Aphra برای ماه آپریل ۲۰۲۰ به نویسندگی آلیسا وانگ و طراحی ماریکا کرستا تایید شد. همین‌طور دنیای کمیک های کونان بربر رو به بزرگ‌تر شدن می باشد و در ابتدای سال ۲۰۲۰ صاحب دو مینی‌سری تازه می شود. نخست مینی‌سری ۵ قسمتی Dark Agnes و در کنار آن نیز مینی‌سری Conan: Battle for the Serpent Crown که با هم در ماه فوریه عرضه می شوند.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments