احتمالاً مایکل کیتون به نقش بتمن بازخواهد گشت

فیلم اختصاصی شخصیت فلش از پروژه‌های آینده‌ی بخش فیلمسازی کمپانی دی سی است که حرف و حدیث‌های بی‌شماری پشتش بوده و چند سالی می‌شود که برای ساخت آن برنامه‌ریزی شده است. حال با پیوستن اندی موشیتی به این پروژه، به‌نظر می‌آید که پس از آن همه جار و جنجال بالاخره فیلم فلش نیز با روال عادی ساخته خواهد شد. پیش از این گفته شده بود که فیلم مورد بحث قرار است بر اساس رویداد فلش‌پوینت (Flashpoint) بنا شود و به تازگی نیز اطلاعاتی از آن منتشر شده که برای هواداران بدون شک هیجان‌انگیز می‌باشند. با یکدیگر به اطلاعات حضور بتمنِ مایکل کیتون در فیلم فلش نگاهی خواهیم داشت.

بازیگر نقش بروس وین/بتمن در مجموعه‌ی تیم برتون، در حال مذاکره با کمپانی برادران وارنر است تا باری دیگر این نقش را ایفا کند. به‌نظر می‌رسد که مایکل کیتون قصد ایفای نقش بتمنی متفاوت را ندارد و قرار است نسخه‌ی قدیمی خود را باری دیگر به پرده‌ی سینماها بیاورد. این مسئله باعث می‌شود که فیلم فلش نقشی همانند کراس‌اور Crisis on Infinite Earths ایفا کند و جدا از سفرهای زمانی، به ابعاد موازی نیز بپردازد.

حضور کیتون اما، به گفته‌ی منابع، محدود به فیلم اختصاصی فلش نمی‌شود و قرار است او را در چندین فیلم آینده‌ی دی سی همچون فیلم اختصاصی بت‌گرل مشاهده کنیم. حضور او در آینده‌ی سینمایی دی سی به حضور نیک فیوری در دنیای سینمایی مارول تشبیه شده است. لازم به ذکر است که در کراس‌اور شبکه‌ی CW، که به نوعی نشان داد تمامی آثار کمپانی دی سی در یک مالتی‌ورس قرار دارند، شاهد اشاره‌ای کوچک به بتمنِ کیتون بودیم. همچنین کمی پیش، از وجود فیلم Batman 1989 در همایش DC Fandome خبر داده شده بود که خود می‌تواند حضور بتمنِ کیتون در آینده‌ی سینمایی دی سی را تایید کند. برخی شایعات نیز حضور این فیلم را به علت ساخته شدن یک قسمتِ سوم در این مجموعه می‌دانند که با وجود اوضاع سنی کیتون چنین چیزی بعید به‌نظر می‌آید. اگر کیتون در قالب بتمنِ خودش بازگردد و در آینده نیز این نقش را مجدداً ایفا کند، پس به احتمال بسیار زیاد قرار است شاهد یک تغییر عظیم در جهان فیلم‌های دی سی باشیم.

جفری دین مورگان

از طرفی دیگر پیش از این گمان می‌رفت که جفری دین مورگان قرار است نقش بتمن/توماس وین را در فیلم فلش بازی کند. خبری که با انتشار عکسی از سوی مورگان و حضور خط داستانی فلش‌پوینت تا حدودی تایید شده بود. این شایعه باری دیگر نیز بر سر زبان‌ها افتاده، هرچند که حقیقت داشتن آن بعید به‌نظر می‌آید. آن‌طور که گفته می‌شود، موشیتی برنامه‌ای برای حضور توماس وین در فیلم خود ندارد و می‌خواهد نسخه‌ای متفاوت از فلش‌پوینت را به مخاطبین نشان دهد. بر اساس یک شایعه، قصد موشیتی نشان دادن ابعاد موازی و زمین‌های متفاوت است و مسئله‌ی تایم‌لاین و سفرهای زمانی چندان در فیلم وی مطرح نخواهد بود. در صورت حاضر بودن جفری دین مورگان در این فیلم، شاهد حضور دو و شاید سه نسخه‌ی متفاوت از بتمن خواهیم بود.

با حضور بتمنِ کیتون، سری بتمنِ رابرت پتینسون و بازگشت احتمالی بتمنِ بن افلک، به‌نظر می‌آید که کمپانی برادران وارنر قصد دارد تا جای ممکن از این کاراکتر در دنیای سینما بهره ببرد. سوال این‌جاست که آیا با این روال شاهد حضور مجدد بتمنِ کریستین بیل نیز خواهیم بود؟ جالب است بدانید که طبق برخی شایعات، طی مراسم DC Fandome از بازیگر جدید بری آلن/فلش نیز رونمایی خواهد شد. بایستی تا قطعی شدن این مسائل و انتشار اطلاعات جدیدتر صبر کرد. فیلم The Flash در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۳ خرداد ۱۴۰۱) اکران خواهد شد.

16 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
E.N

خیلی ممنون بابت پوشش این خبر، خسته نباشید آقای اسدی عجب خبری بودا!!! البته فعلا هنوز مایکل کیتون در حال مذاکره هست و حضورش در فیلم فلش قطعی نشده چند وقت پیش هم گفتن ری فیشر قراره در نقش سایبورگ برای این فیلم برگرده، قبلش هم گفتن بازیگر نقش آیریس که در لیگ عدالت (صحنه حذف شده) بود قراره تغییر کنه ولی همینکه این اخبار و شایعات هست یعنی فیلم فلش هنوز در حال توسعه هست و به احتمال زیاد ایندفعه واقعا ساخته میشه! فلش در سینما انگار نفرین شده چندین کارگردان و فیلمنامه نویس تاحالا اومدن و رفتن و… مطالعه بیشتر »

the-beacon-to-world

واقعا نمی فهمم چه خبره از یه طرف میگن ریلوندز میخواد برگرده از یه طرف دیگه مایل کیتون
چه دنیای عجیبی شده هر چند امیدوارم همه چی تا ۲ ماه دیگه مشخص شه

Amirv77

واقعا حال آدم بهم میخوره از این جهان سینمایی دی سی. جمعش کنید بره کلا 😀

the-beacon-to-world

نه این درست نیست هنوزم امید هست به DCEU اگه وارنر دست از “ساخت فیلم فقط برای پول برداره” شاید همه چی تغییر کنه نمونه اش BOP واقعا این فیلم چه کمکی به DCEU کرد؟ هیچی چه ارتباطی داشت؟ هیچی چرا درستش کردن پس، چون وارنر با خودش گفت بازار فیلم های فمینیسی رو بورسه ما هم بریم یکی درست کنیم حتما خوب میفروشه اصلا مگه میشه گاتهام نشون بدی ولی نه بتمن نه جوکر تو فیلم نباشن وارنر اگه واقعا میخواد پول دربیاره باید سعی میکرد فیلم های DCEU رو بیشتر به هم ارتباط بده اینجوری بیننده هم ترغیب… مطالعه بیشتر »

Amirv77

دی سی فن که امید نداشته باشه که دی سی فن نیست 😀 ولی آخه چرا باید همچین کاری کرد واقعا؟یه ور پتینسون یه ور افلک یه ور هم این…

امیررضا شکری

خشت اول را چو نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج وقتی هنوز دو تا فیلم درست درمون از بتمن و سوپرمن و گرین لنترن و فلش نساختن و بعدش میان جاستیس لیگ میسازن و یا بردز آو پری که قبلش باید حداقل ۳ فیلم راجعبه بتمن ساخته میشد ، میسازن ، واقعا باید انتظار داشته باشیم درست بشه این دنیا؟ حالا اینا هر روز میان مزخرف تر میکنن دنیا رو. آخه هنوز سر و ته دنیاشون معلوم نیست ، میان از مولتیورس توی دنیاشون حرف میزنن ، مولتیورس! یعنی مارول بعد از ۱۲ سال و بیست و خورده… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

برای فیلمی که منطقا باید اوریجین شخصیت توش روایت شه یه همچین ایده ای زوده مگر اینکه بخوان از یه بازیگر دیگه استفاده کنند و فلش رو هم از دنیای پر ایراد زک اسنایدر جدا کنند به نظر من توی این فیلم باید به پرونده قتل نورا الن و رابطه بری و آیریس بپردازند. والی وست رو هم به عنوان یه نوجوون وارد داستان کنند (البته نه اون نسخه ی جعلی ). فعلا تنها اتفاقی که می تونه فلش رو نجات بده عوض کردن ازرا میلره. این حمایت های مسخره از lgbtq دیگه داره به مرز “شورش رو در آوردید”… مطالعه بیشتر »

Amirv77

ازرا میلر که بحثش جداست 😀 ولی هارلی کویین و پویزون آیوی رو خیلی از طرفدارا منتظر بودن که با هم رابطه برقرار کنند و خود پائول دینی هم خیلی دوست داره رابطه اشون رو و حتی من شنیدم از همون زمان انیمیشن بتمن میخواسته با هم باشن که به خاطر جو اون زمان اینکارو نکرده که خب این مورد آخر رو مطمئن نیستم و صرفا در حد شنیده است

امیررضا شکری

والا من فصل دوم هارلی کویین رو ندیدم ولی اگر به رابطه ی پویزن آیوی رو هارلی کویین پرداختند جای تعجب نیست چون که چندین ساله که دارن روش مانور میدن و من بیشتر این موضوع رو مثل موضوع بتومن میدونم. البته من زیاد از این موضوع خوشم نمیاد. هم به خاطر ماهیتش و هم بخاطر اینکه اساس اورجین هارلی کویین ، رابطش با جوکره و حالا با اینکار ، این شخصیت ضربه میخوره. چیزی که اعصاب آدم رو خورد میکنه ، شایعاتیه که داره حول دیمین وین و جاناتان کنت پخش میشه و روز به روز طرفداران رابطه ای… مطالعه بیشتر »

آرمان صفا

ضعف سریال این نیست که به lgbtq می پردازه.
ضعفش اینه که یه رابطه دوستی خیلی خوب رو تبدیل کرد به یه رابطه تهوع آور که بدون هیچ مقدمه ای جنبه رومانتیک و جنسی به خودش گرفت. و بد تر اینکه از دل خیانت بیرون اومده. مهمتر اینکه سریال رو هم از مسیر اصلیش خارج کرد.
شخصا اطلاعات علمی از lgbtq ندارم که بخوان اظهار نظر کنم در بارش. ولی اینقدر تاکید افراطی رو نمی پذیرم. ضمن اینکه بازخورد بدی هم داشته. دستکاری شخصیت ها نفرت پراکنی بیشتری به بار خواهد آورد

آرمان صفا

مورد دیگه ای هم که داره خیلی اذیت کننده میشه سکشوالیزه کردن شخصیت های زن است. آخه مگه میشه لباس مبارز این همه باز و زننده باشه. کدوم منطق جنگی قبول میکنه.
یک نمونش هم همین هارلی کویین هست که لباسش مسخره است. یا پاور گرل یا استارفایر
خیلی ها هم دارن این قضیه رو نقد می کنند ولی گوش هیچ انتشاراتی بدهکار نیست.
برخلاف فمینیست هایی که این جریان شی انگاری زنان می دونن ولی حقیقتش اینه که بیشتر خار انگاشتن مرد ها محسوب میشه. انگار مردها یه مشت بیمار جنسی ان که فقط دنبال این چیزهان.

Amirv77

خب شی انگاری زن ها هم در راستای همونه دیگه. به قولی جفتش دو لبه یه تیغه با هم هستن.سال های زیادی بچه ها با کارتونای دیزنی که شخصیت های زنش اکثرا یه سری پرنسس زیبا ان که فقط اومدن که توسط شوالیه سوار اسب سفید نجات داده بشن بزرگ شدن!نمیشه نادیده گرفت اونطرف قضیه رو و کمتر شمردش.ولی راجع به لباس شخصیت ها که در حال حاظر اوضاع خیلی خوب شده به نظرم.استارفایر که مثل قبل نیست و پاور گرل هم ماجراش اینه که همون دفعه اول سمبل S رو از روی لباسش برمیداره با این قصد برمیداره چون… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

وضع الان خیلی بهتره. دهه ۹۰ شی‌انگاری زن‌ها و دید جنسی داشتن به زن‌ها خیلی زیادتر بود. البته ببینید جذاب بودن هیچ مشکلی نداره. شخصیت‌های زن‌ اگه هیکل خوب و میزون داشته باشن یک چیز عادیه، همون‌طور که خیلی از شخصیت‌های مرد عضلات ۶تکه دارن و هیکل‌شون جذابه. (مثل بتمن و سوپرمن) یعنی جذاب بودن رو با جنسی بودن اشتباه نگیرید. جذاب بودن به معنی شی‌انگاری زنان نیست. ولی اینکه نقاط حساس زن‌ها رو برجسته کنن یا یه لباسی براشون در نظر بگیرن که خود زن‌ها هم خنده‌شون می‌گیره! بعد اون شخصیت زن رو توی حالات و فرم‌های عجیبی قرار… مطالعه بیشتر »

Amirv77

درسته کاملا اون حرفتون راجع به تفاوت جذابیت و دیدن به عنوان یه وسیله
فقط راجع به پاورگرل،پس اون قضیه ربط دادن باز بودن قسمت S لباسش به پیدا کردن هویت چیزی نبوده که از اول توی داستان ها بوده باشه؟اینی که من گفتم “فک کنم” توی jsa های جف جانز اینطوری توضیح داده شده یا حداقل مال همون دورانه؛از اول اینطوری نبوده؟

Alireza

بنظرم مهمترین عامل فروشه کمیک هست.. اگه نشریه‌ها فروش خوبی داخل کمیک ‌هایی که بیش از حد بدن افراد زن تحریک کننده نداشته باشند زودی کاری میکنند که از جاذبه جنسی کمیک کم بشه(به طراح میگن اینطوری نکش(یا با حجابتر بکش)) .. همین الآن هم اکثر کمیک فن‌ها (آمریکایی) راحت می‌توانند در یک حرکت اعتراضی این رویه رو داخل یه کمیک عوض کنند تصمیم بگیرن آن رو نخرن و بگن تا شئونات اخلاقی رعایت نشه نمیخریم که فکر میکنم در این صورت آزادی جنسی این حرف‌ها رو نمیشه وسط کشید چون همانطور که بالا گفتم مهمترین عامل براشون پوله تا… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

عجب وضعی شده. فکر میکنن مردا مریضن. یعنی چی واقعا؟ جدیدا هم که این قضیه ی اخراج نویسندگان و طراحان مرد راه افتاده اونم بر اساس حرف زن ها که اکثرا مدرکی ندارند و فقط ادعا میکنند. من موندم اینا اگه راست میگن این همه مدت کدوم گوری بودن؟ اگه راست میگن که ایرادی نداره و حقشونه ولی اینهمه مورد توی این زمان کوتاه واقعا بو داره و داره خیلی به این صنعت آسیب میزنه. به نظرم این کارا رو میکنن تا یک اسمی در کنند و یکم معروف بشن. جدیدا که پای وارن الیس و شان مورفی رو هم… مطالعه بیشتر »