رسماً از عنوان بتمن: نفرین شوالیه‌ سفید رونمایی شد!

بتمن: شوالیه‌‌ سفید، نام عنوانی زیبا و جنجالی از شان مورفی است که به عقیده‌ی بسیاری از هواداران، می توان از آن به عنوان یکی از برترین عناوین شوالیه‌ تاریکی در چند سال اخیر نام برد. این مینی سری هشت قسمتی، داستان کشمکشِ بین بتمن و جوکر را از زاویه‌ی دید جدیدی روایت می کند و رابطه‌ی این دو را در قالب سیاست و رئالیسم به تصویر می کشد.

مدتی پس از پایان یافتن این سری، شان مورفی از دنباله‌ی این عنوان نیز رونمایی کرد؛ بتمن: نفرین شوالیه سفید، که درست مثل سری قبلی، هشت قسمت خواهد داشت. مورفی پس از رونماییِ اثر، اطلاعات و تصاویر اندکی را از آن به اشتراک گذاشت، اما حالا پیش نمایش رسمی این عنوان به همراه اطلاعات تازه‌ای از داستان آن منتشر شده‌اند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

بتمن: شوالیه‌ سفید، روایتگر داستانی بود که در آن، جوکر به نوعی درمان و تبدیل به قهرمان گاتهام می شود و از طرفی بتمن، به شرور داستان بدل می گردد. در بتمن: نفرین شوالیه سفید، دوباره شاهد جوکری خواهیم بود که به عقلانیت رسیده است، اما این بار، او قرار است برای شکست دادن قطعی بتمن قدم بردارد. او با نمونه‌ای مدرن و بی رحم از Azrael همکاری خواهد کرد تا رازی بزرگ و شوکه کننده را در مورد خانواده‌ وین فاش کند و باعث بدنامی بتمن بشود.

هر چند شخصیت Azrael از یاران شوالیه‌ تاریکی نیز به شمار می رود، اما به نظر می رسد که شان مورفی برنامه های دیگری برای او در سر دارد.

مورفی در رابطه با داستان این سری گفت:

جک نپیر تقریباً همه چیز بتمن رو ازش گرفت. ولی کارایی که اون [قبلاً] انجام داده در مقایسه با نقشه‌ای که جوکر در کنار Azreal در سر داره هیچی نیستن! اونا نه تنها برای نابودی شوالیه‌ تاریکی نقشه دارن، بلکه قصد دارن به شیوه‌ای که حتی فکرش هم نمی کنید خانواده‌ وین رو بدنام کنن.
در نفرین شوالیه سفید، من می خواستم یه داستان تاریخی درباره ارتباط خانواده‌ وین با شهر گاتهام رو به تصویر بکشم. و بگم که هم اون [بتمن] و هم جوکر به چه شکل عمیقی با شهر [گاتهام] پیوند خوردن. به نظر میاد که گاتهام برای همیشه با جرم و جنایت نفرین شده. این داستان درباره‌ی این نفرین و ارتباطش با کشف روستای گاتهام، در سال ۱۶۶۵ میلادی خواهد بود.

بتمن: نفرین شوالیه سفید، در تاریخ ۲۴ جولای سال جاری میلادی و تحت ایمپرینت Black Label منتشر خواهد شد. ایمپرینت Black Label زیر مجموعه‌ای از عناوین انتشارات دی سی را شامل می شود که دارای داستان هایی مستقل و بزرگسالانه برای مخاطبین بالغ تر می باشند.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments