از مینی سری Rorschach به قلم تام کینگ رونمایی شد

از چندین ماه پیش شایعاتی مبنی‌بر وجود سری کمیکی بر اساس دنیای نگهبانان (Watchmen) که توسط تام کینگ نوشته می‌شود، در جا‌ی‌جای فضای مجازی پر شده بود. همگان می‌دانستند که شخصیت رورشاک یکی از پایه‌های اصلی این کمیک می‌باشد و قرار است تا به لطف تام کینگ و حورحه فورنز در آن حضور یابد، اما انتشارات دی سی تا امروز خبری نسبت به آن منتشر نساخت. اما اکنون زمان برملا شدن رازهای بزرگ دنیای نگهبانان، آن هم از دیدگاه تام کینگ فرا رسیده است!

رورشاک (Rorschach) یک مینی‌سری ۱۲ قسمتی می‌باشد که قرار است تحت زیرمجموعه‌ی بلک لیبل به چاپ برسد. همچنین وقایع این کمیک ۳۵ سال پس از رخدادهای موجود در کمیک نگهبانان به وقوع می‌پیوندد. در ادامه می‌توانید خلاصه‌ی داستان این کمیک و همچنین پیش‌نمایش‌های آن را مشاهده کنید.

بزرگ‌ترین جنایتِ مرتکب شده، جنایتی‌ست که توسط آدم‌های گمنام صورت گیرد، چون آن‌ها، انسان‌هایی هستند که از «کسی بودن» سر باز می‌زنند.
_ هانا آرنت

Rorschach #1
نویسنده: تام کینگ
طراح: حورحه فورنز
طراح کاور واریانت: جی لی

۳۵ سال از زمان رسوایی آزیمندیاس برای رها کردن یک هشت‌پای غول‌پیکر و تلپاتی بر روی شهر نیویورک، کشتن هزاران نفر و پایان دادن به اعتماد مردم نسبت به قهرمانان می‌گذرد. اعضای گروه منت‌من (The Minutemen) پر کشیده‌اند و تنها خاطرات‌شان به‌جا مانده است. خصوصاً بدنامیِ شخصیت رورشاک؛ کسی که پس از خاکستر شدن توسط دکتر منهتن، به یک نماد فرهنگی بدل گشته بود. ممکن است که رورشاک حقیقت را بر زبان آورده باشد، اما او یک قهرمان نبود…

پس این مسئله چه معنایی می‌تواند داشته باشد اگر رورشاک به عنوان عضوی از یک زوج قاتل که سعی می‌کنند نخستین کاندیدِ مخالفِ رئیس جمهور رابرت ردفورد را به قتل برسانند، به دید عموم بازگردد؟ کارآگاه مصممی را دنبال کنید که که هرچقدر زمانه‌ی گذشته را بررسی می‌کند و مشغول کشف هویت و انگیزه‌های متهمان احتمالی می‌شود، بیش از پیش به اعماق توطئه‌ای تاریک از هجوم بیگانگان و رسوایی نیکوکاران، دیدگاه‌های رازآلود و بله، کمیک‌بوک‌ها، کشیده می‌شود.


تام کینگ پیرامون این مینی‌سری مورد انتظار توضیحاتی را ارائه داد. او گفت:

مثل سریال نگهبانانِ شبکه‌ی HBO و همین‌طور بسیار شبیه به کمیک اوریجینالِ نگهبانان، این یک کار به‌شدت سیاسی هستش. این یک کار خشنه. ما الان دیگه ۲۴ ساعته عصبانی هستیم. باید با این حجم از عصبانیت یک کاری رو به ثمر برسونیم. این کمیک رورشاک نامیده می‌شه، نه به‌خاطر شخصیت رورشاک، بلکه به‌خاطر این موضوع که هرچیزی که داخل این کاراکترها می‌بینی، بیشتر از خودشون، درباره‌ی خودت برات توضیح می‌دن.

کمیک اوریجینال نگهبانان توسط آلن مور و دیو گیبونز در بین سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ خلق شد و در یک تاریخ متناوب روایت می‌شد. این کمیک از دید بسیاری افراد، پایه و اساس رخداد تهاجم بریتانیایی محسوب می‌گردد. همچنین این اواخر شاهد ساخته شدن یک سریال دنباله‌محور از آن توسط دیمون لیندلوف برای شبکه‌ی HBO بودیم که با تحسین منتقدان همراه شد. جف جانز و گری فرانک نیز طی سال‌های ۲۰۱۷ الی ۲۰۱۹ کمیک ساعت قیامت (Doomsday Clock) را به عنوان یک اثر دنباله‌ای برای عنوان نگهبانان خلق کردند.

با تمام این اوصاف، هویت رورشاکِ موجود در داستان تام کینگ مشخص نمی‌باشد، هرچند برخی می‌گویند او همان رجی لانگ (رورشاک دوم و شخصیت حاضر در کمیک ساعت قیامت) است. قسمت نخست مینی‌سری رورشاک، به نویسندگی تام کینگ و طراحی حورحه فورنز در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) منتشر می‌شود. این شماره همچنین شامل یک کاور واریانتِ طراحی‌شده به‌دست جی لی می‌باشد.

17 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments