کیرون گیلن و ایساد ریبیچ به سراغ سری Eternals می‌روند

مدتی بود که زمزمه‌هایی از سری جدید جاودانه‌ها (Eternals) که تیمی مطرح را به عنوان خالقین خود دارد، به گوش می‌رسید و گفته می‌شد ‌که این تیم تا پایان سال ۲۰۲۰ اثر خود را منتشر می‌نمایند. حال به لطف تحقق این شایعه‌ها، دریافتیم که دو استعداد مطرح انتشارات مارول در خلق این سری کمیک دست دارند. در ادامه اطلاعات رسمی منتشر شده از سری جدید Eternals به نویسندگی کیرون گیلن و طراحی ایساد ریبیچ را مرور خواهیم کرد.

کیرون گیلن که به‌خاطر نویسندگی عناوینی چون The Wicked + The Divine در دسته‌ی نویسندگان خوب دنیای کمیک حضور یافته، قرار است تا با فعالیت در کنار طراح مطرحی چون ایساد ریبیچ (طراح مینی‌سری King Thor و رویداد Secret Wars) پس از مدت نچندان کمی، باری دیگر جاودانه‌های دنیای مارول را به صحنه بازگرداند. کیرون گیلن از آن دسته نویسندگانی می‌باشد که کار کردن در کمیک‌های مستقل را بیشتر می‌پسندد، اما به‌نظر می‌آید که نتوانسته است با دیدن نامی چون جاودانه‌ها دست رد به پیشنهاد انتشارات مارول بزند. در رابطه با همین مسئله، او در بیانیه‌ی شخصی‌اش عنوان کرد:

من اعلام کرده بودم که اگه حتی یه‌بار دیگه توی مارول دست به نوشتن کتابی ببرم، اون اثر باید چیزی باشه که در گذشته روش کار نکرده باشم. این [کمیک] دقیقاً همون چیزه. حالا این منم که با طراح حماسه‌سازِ مورد علاقه‌ام همکاری می‌کنم و با همدیگه یکی از اون دیدگاه‌های رعدآسای جک کربی رو طوری بازسازی می‌کنیم که به شکلی نو در بیاد، انگار که عین روز اولشه!
درحالی که ایساد [ریبیچ] سرگرم به تصویر کشیدن تمامی این جهان‌ها در میون صفحاتِ این اثره، بنده همه‌ی مهارت‌هایی که در زمان دور بودنم از مارول به‌دست آوردم رو به‌کار می‌گیرم. این مهارت‌ها خیلی زیادن.

نژاد جاودانه‌ها توسط هنرمند افسانه‌ای دنیای کمیک، جک کربی، خلق شد و در طی زمان، سری‌های تحسین شده‌ای را از خود منتشر ساخت و باعث شد تا نام‌هایی پرآوازه به سراغش بروند. می‌توان این‌گونه گفت که پس از ران نسبتاً کوتاه نیل گیمن در سال ۲۰۰۶، ریلانچ سری جاودانه‌ها به لطف نویسندگی کیرون گیلن و طراحی ایساد ریبیچ، قادر است تا باری دیگر همانند اثر گیمن، خوش بدرخشد. در ادامه می‌توانید کاور شماره‌ی نخست این کمیک را مشاهده نمایید.

کمیک Eternals به نویسندگی کیرون گیلن

می‌بایست به این نکته نیز اشاره کرد که احتمالاً به‌خاطر شیوع ویروس کرونا، انتشارات مارول فرصت بیشتری را به خالقان این کمیک اهدا کرد تا بتوانند بهتر ایده‌های خود را پیاده کنند و همچنین در عوض، از پیش آمدن مشکل در انتشار شماره‌های آن جلوگیری نمایند. نخستین قسمت از این سری جدید، در ماه نوامبر منتشر می‌شود.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments