پنل انتشارات مارول: از رویداد Empyre تا گرگینه‌ی معروف [SDCC2020]

اولین و تنها پنل انتشارات مارول در کمیک کانِ امسال Next Big Thing نام داشت که طی آن سردبیر این انتشارات، «سی. بی. کبولسکی» میزبان چهره‌هایی آشنا بود. از «ال یویینگ» گرفته تا «دن اسلات»، تعداد زیادی از هنرمندان مارول حاضر بودند و از عناوین خود سخن گفتند. در ادامه نگاهی دقیق خواهیم داشت به هرآنچه که در پنل انتشارات مارول اتفاق افتاد.


پس از آنکه کبولسکی به هواداران خوش‌آمد گفت، تام بریوورت، ال یویینگ و دن اسلات به او پیوستند تا در رابطه با رویداد Empyre صحبت کنند. یویینگ هر آنچه که تابه‌حال رخ داده است را بازگو می‌کند و سپس سوالی را در رابطه با کاراکتر «هالکینگ» در میان می‌گذارد که آیا وی دست‌نشانده‌ی دو نژاد کری و اسکرال‌هاست یا یک رهبر واقعی؟ دن اسلات نیز از دو کاراکتر «جو-ون» و «نکالا» سخن گفت که در کمیک فرعی Empyre: Fantastic Four حضور پیدا کردند. اسلات این دو شخصیت را برای رویداد مذکور و هم برای گروه چهار شگفت‌انگیز خیلی مهم می‌داند. مهمانان حاضر در برنامه، طراحان رویداد Empyre یعنی «والریو شیتی» و «مارت گراسیا» را تحسین کردند. همین‌طور یویینگ اعتراف کرد که به شیتی در طراحی این اثر سخت گرفته است و اعلام نمود که این طراح، یک دیزاین تازه را برای کاراکتر آیرون من خلق کرده که به‌زودی شاهد آن خواهیم بود. با اشاره به تای‌اینِ تک قسمتی The Immortal She-Hulk، یویینگ ذکر نمود که هرچه در سری The Immortal Hulk اتفاق افتاده است به «جنیفر والترز» منتهی می‌شود و پاسخ بسیاری از سوالات این سری نیز نزد وی می‌باشد!

پس از این‌ها، دن اسلات از جدیدترین عضو Elders of Universe یا همان The Profiteer سخن گفت. این کاراکتر که در Empyre: FF حضور داشت و به دو نژاد کری و اسکرال اسلحه می‌فروخت، قرار است به‌شدت تحت تاثیر وقایع رویداد فعلی مارول قرار بگیرد. همچنین به نقل از او، پایان عنوان Empyre: Fantastic Four Fallout تاثیرات بزرگی بر کل جهان مارول خواهد داشت. در ادامه، یویینگ به تماشای واکنش هواداران نسبت به پایان قسمت چهارم رویداد Empyre ابراز علاقه کرد و اسلات از تغییر یافتن دو گروه انتقام جویان و چهار شگفت‌انگیز پس از این داستان خبر داد.

ثور و کاپیتان آمریکا در رویداد Empyre

حال با اتمام صحبت‌های یویینگ و اسلات، نوبت به دنیای افراد ایکس رسید و کبولسکی از جوردن دی. وایت (سرویراستار عناوین افراد ایکس)، تینی هاوارد (نویسنده‌ی سری Excalibur) و جری دوگان (نویسنده‌ی سری‌های Cable و Marauders) دعوت کرد تا به او بپیوندند و درمورد رویداد X of Swords گفتگو کنند. هاوارد گفت که این داستان برای او شخصی است و اعلام کرد که تمامی هنرمندان به‌سختی کار کرده‌اند تا اطمینان یابند که این رویداد هیجان‌انگیز، پایانی بر دوران Dawn of X باشد. وایت تاکید کرد که X of Swords یک کراس‌اور حقیقی است و تمامی عناوین افراد ایکس را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. همچنین دوگان خبر از پیوستن نویسندگانی تازه به دنیای افراد ایکس را داد و اعلام کرد که از همکاری با آنان هیجان‌زده است. در ادامه وایت پرسید که کدام شخصیت برترین لحظه را در این رویداد دارد و دوگان با نشان دادن کاوری از سری Marauders، استورم را انتخاب کرد. در عوض هاوارد ضمن اعلام این موضوع که کاراکترهایی تازه به سری Excalibur اضافه خواهند شد، گفت که هوادارانِ «سایفر» قرار است حسابی ذوق‌زده شوند و در این بحث، انتخاب وایت نیز کاراکتر «کاپیتان بریتانیا» بود. در ادامه از طراحانی همچون استفانو کسلی، فیل نوتو، په‌په لاراز و آر. بی. سیلوا تقدیر شد و این‌گونه بحثِ افراد ایکس نیز خاتمه یافت.

رویداد X of Swords به قلم جاناتان هیکمن

پس از آن، نیک لو (سرویراستار عناوین مرتبط با اسپایدرمن)، «نیک اسپنسر» و «مارک بگلی» حاضر شدند و در رابطه با قسمت ویژه‌‌ی Amazing Spider-Man 850 سخن گفتند. به نقل از لو، قرار است اطلاعاتی تازه در رابطه با دشمن نسبتاً جدید اسپایدرمن، یا همان کیندرد (Kindred)، در داستان Sins Rising منتشر شود. اسپنسر این آرک را قیام کیندرد و بازگشت سین-ایتر (ویلن مورد علاقه‌ی وی از سری Spectacular Spider-Man) توصیف کرد. او همچنین اعلام نمود که در قسمت ۸۵۰ سری Amazing Spider-Man شاهد حضور دوباره‌ی «نورمن آزبورن» خواهیم بود؛ شخصی که به نقل از وی، قرار است نقش بزرگی در نقشه‌های کیندرد ایفا نماید. در دنباله‌ی این سخنان، اسپنسر کار کردن با بگلی را از برترین تجربه‌های کارنامه‌ی کاری‌اش خطاب کرد؛ طراحی که در کنار «اومبرتو راموس» و «رایان اوتلی»، وظیفه‌ی تصویرسازی قسمت ۸۵۰ کمیک‌های اسپایدرمن را برعهده خواهد داشت. در ادامه، نیک لو گفت که تمامی این اتفاقات به داستانی با عنوان Last Remains منتهی خواهند شد که اجازه‌ی حرف‌زدن در مورد آن را ندارند.

گرین گابلین در قسمت ۸۵۰ سری Amazing Spider-Man

پس از خداحافظی با اسپنسر و بگلی، لو هواداران را با «بن جکندوف» و «تابو» آشنا کرد که به همراه «اسکات ایتون» و «اسکات هانا» بر روی عنوان Werewolf by Night کار خواهند کرد. جکندوف اعلام کرد که پس از نگارش داستانک تک صفحه‌ای در Marvel Comics 1000، کاراکتر Red Wolf تنها دلیلی است که بخاطرش این سری را می‌نویسد. همچنین لو طراحان این مجموعه، ایتون و هانا را تحسین کرد و از جکندوف در رابطه با ابرشرورهای این سری پرسید. در پاسخ جکندوف اعلام کرد که این کمیک در رابطه با مبارزه‌ی طبیعت و تکنولوژی است، چرا که شخصیت اصلی یک آمریکایی بومی می‌باشد و از نژادی است که با طبیعت رابطه‌ای نزدیک دارند. همین رویارویی او با ابرشروری ماشینی و روباتی، داستان را جذاب‌تر کرده و این سوال را مطرح می‌کند که چگونه قرار است با پیشرفت تکنولوژی، رابطه‌ی خود را با طبیعت حفظ کنیم؟

لو، اتمسفر خاص سری Werewolf by Night و المان‌های وحشتناک آن را تحسین کرد. تابو (که عضو گروه موسیقی Black Eyed Peas نیز می‌باشد) چنین گفت که برای اضافه کردنِ عنصر وحشت به این اثر، از فیلم‌های دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ میلادی الهام گرفته است. البته که به گفته‌ی او، این اثر قرار نیست آنچنان ترسناک باشد؛ بلکه تا جای ممکن برای درجه‌بندی سنی بالای ۱۳ سال در نظر گرفته شده تا فرزندان خود نیز بتوانند آن را مطالعه کنند. وی همچنین گرگینه را به «هیولای هورمونیِ دوران بلوغ» تشبیه کرد.

پس از آن، دوباره کبولسکی به نزد مخاطبان آمد و پس از سخن گفتن در رابطه با عناوین آینده‌ی مارول، پنل Next Big Thing را به پایان رساند. در کل به عنوان جمع‌بندی می‌توان اذعان داشت که انتشارات مارول نیز همانند دی سی طی این کمیک کانِ آنلاین، موارد جدید و خاصی را برای عرضه نداشت و به اطلاعاتی جانبی از کمیک‌های سابقاً معرفی‌شده‌اش بسنده کرد.

19 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
A Comic Fan

به نظرم جذاب ترین مورد این لیست بازگشت گابلین و پرونده کیندرده ولی با اینکه امپایر بزرگترین رویداد امسال ماروله اصلا برام اندازه رویداد های دیگه جذاب نیست

ابوالفضل درستکار

انتشارات مارول داره به سمت افتضاحی پیش میره . حداقل برای بعضی شخصیت ها . اصلا نویسنده ها اخیرا بدجور دارن به شخصیت پردازی ثور در داستان ها لطمه میزنند . این چیزی بود که جک کربی پیش بینی کرده بود و راجب ثور گفته بود که من نگرانم که بعد از من و لی ( استن لی ) به موارد حاشیه ای شخصیت پردازی ثور پرداخته بشود تا خود شخصیت اصلی . ! مثل همین الان که کلا دارن فقط روی میولنیر مانور میدن و هر روز یک مسخره بازی جدید در میارن . یک روز میان میگن فقط… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

موضوع اینه که اون حرف جک کربی احتمالاً در مورد شما بوده، نه نویسنده‌های مارول. الان ۱۴ خط نوشتید که همه‌ش در مورد میولنیر بود و اصلاً ربطی به شخصیت‌پردازیِ ثور اودینسان نداشت. جسارتاً مشکل از اینه که شما نگرش‌تون محدوده و توی همه‌ی داستان‌ها فقط به میولنیر و قدرت‌های ثور توجه می‌کنید؛ نه به شخصیت و رفتار ثور. هر نویسنده‌ای که میاد با توجه به داستان و رفتاری که برای ثور اودینسان در نظر داره، میولنیر رو تغییر می‌ده. چون میولنیر رکن مهمی نیست و فقط یک وسیله‌ست و از این وسیله می‌شه برای جهان‌سازی و گسترش شخصیت ثور… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل درستکار

با احترام با شما مخالفم . اتفاقا چون بیش از حد به میولنیر اهمیت میدن دارن هی روش مانور میدن و بهش میپردازند . اصلا چه دلیلی داره که اینقدر همه داستان های ثور صرفا فقط راجب میولنیر و پتک باشه ؟!؟! مارول هیچ ایده دیگه ای برای داستان سرایی شخصیت ثور مگه نداره ؟!؟!؟ الان تقریبا ۱۰ سال هست که من تا یاد دارم مرکز همه داستان های ثور میولنیر و لیاقت و … ، بوده . آیا جز اینکه پشت این قضایا صرفا مقاصد اقتصادی و یا فمنیستی مارول هست ؟!؟! شاید به قول شما من بیشتر به… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

#Tony *خطر اسپویل سری جدید کمیک های ثور* به نظرم تا حدودی درست میگید ولی از یکجایی به بعد اشتباه میکنید. اینکه نویسنده ها خیلی دارن روی لیاقت و میلونیر مانور میدن رو کاملا قبول دارم و به نظرم دیگه خز شده این حرکت. ولی همین الآن دانی کیتس اومده از همین میلونیر داره یک جور دیگه استفاده میکنه و به جای این که روی لیاقت مانور بده ، داره روی خود طلسم مانور میده و میخواد طلسم رو بر داره کلا. این حرکن جدیده و من خیلی دوست دارم این اتفاق بیوفته. چون ثور رو توی شرایطِ جدیدی قرار… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل درستکار

مرسی بابت پاسختون . البته خوب شما بخشی از حرفتون درسته که نباید زیاد به موارد جزئی اهمیت داد اما میولنیر همیشه عنصر مهمی در داستان های ثور بوده . ( به مراتب مهمتر از وب شوستر های اسپایدرمن و … ) حالا اینکه بخوان اوریجینش را به این صورت تغیر بدهند خیلی زنندست . آخه انصافا چه ربطی به ماه و سنگ ماه داره ؟!؟! واقعا مسخرست و به شدت غیر منطقی . در مورد اسپویل هم جوری گفتم که زیاد واضح نباشه اما اگه حواسم بود علامت اسپول رو قرار میدام که دیگه انگار الان قابلیت ویرایش موجود… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

ثور این همه داستان بدون پتک داره!!! همین سری آرون هم بدون پتک بود که شما گیر داده بودید چرا اودینسان پتک نداره و همه‌چی رو دادن به جین فاستر و این فمینیسم افراطیه. الان پتک رو برگردوندن به اودینسان و حالا می‌گید چرا این‌قدر روی پتک مانور می‌دن؟! 😐 همون سری خدای رعد (آرون)، تایم لاین ثور جوان کاملاً بدون پتک بود و فقط خود اودینسان و راه رسیدنش به لایق شدن رو نشون می‌داد. سری ثور نالایق هم بدون پتک بود و می‌خواست بفهمه چرا نالایق شده. بعد خود شما برگشتید توی بحث‌های قبلی گفتید چرا میولنیر رو… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل درستکار

من گفتم بیش از حد روی میولنیر مانور دادن . هسته و مرکز حداقل بیشتر داستان های اخیر ثور شده میولنیر . یا به موضوع لیاقت میپردازند یا به موضوع اوریجین سنگ ماه بودن آن و یا موضوعات مسخره دیگر . من نمیگم که میولنیر اصلا نباشه . حرف من اینکه اینقدر روش مانور ندن و به قول معروف اینقدر تغیرش ندن . و اینکه شما میتونید به من بگید بچه و به حرف های من هم بگید بچه گانه . اما من نظرم همینیه که گفتم و دلایل خودم را هم دارم . ضمن اینکه مطمئنم خیلی از طرفداران… مطالعه بیشتر »

ارشیا بشیری

من درک می‌کنم درد شما چیه و درست هم می‌گید کارهای اخیر آرون توی سری اونجرز خیلی مسخره شده ولی شما اول نوع دیدگاه خودت رو بسنج. شما می‌گی چرا میولنیر از سنگ ماه ساخته شده و مون نایت می‌تونه اون رو بلند کنه؟ خب مشکلی نیست تا این‌جا حق با شماست. این همه تغییر پیشینه خسته‌کننده‌ست. ولی شما داری می‌گی این به «شخصیت» ثور لطمه می‌زنه!!! اینکه پیشینه‌ی میولنیر عوض بشه هیچ ربطی به شخصیت‌پردازی ثور نداره چون میولنیر فقط یک شیء هست و بخش کوچیکی از جهان ثوره. اگه شما می‌خوای به جایی ایراد بگیری باید بگی تغییر… مطالعه بیشتر »

ابوالفضل درستکار

شاید شما در مورد اینکه اوریجین میولنیر زیاد ربطی به شخصیت پردازی ثور ندارد درست بگید . اما به هر حال من از این زاویه نگاه میکنم که میولنیر همیشه عنصر مهمی در داستان های ثور ( چه در زمینه کمیک و چه در زمبنه اساطیری ) بوده است . به نظر من میولنیر هیچ نیازی به تغیر اوریجین و تاریخچه نداشت چون تاریخچه قبلی که استن لی و جک کربی براش تعریف کرده بودند ( که فکر میکنم البته این اواخر بعد از رویداد جنگ قلمرو ها یکمی تغیر کرده بود . ) ، کاملا مناسب بود و به… مطالعه بیشتر »

Amirv77

البته آقا ارشیا مسئله اینه که به قول دوستمون سال هاست این مورد سوژه داستان های آرون هست و من اخیرا متوجه شدم که اصلا ثور توی انتهای ران times run out هیکمن لیاقت اش رو به دست میاره وقتی که تصمیم میگیره که تا آخرین نفس خودش رو فدا کنه جلوی بیاندر ها، ولی از بعد از سیکرت وارز،آرون کاملا اون رو نادیده گرفته!بالاخره یکی از ارکان داستان های ابرقهرمانی به غلبه شخصیت اصلی بر مشکلات و شرایط به قول خارجیا against the odds هست وقتی طرفدار های ثور ببینن شخصیت مورد علاقشون یه بی عرضه است که بیشتر… مطالعه بیشتر »

امیررضا شکری

حالا جدا از این مسائل ، هیکمن خیلی قشنگ و تمیز ثور رو دوباره لایق کرد و ما هم دلیل خوبی دیدیم و هم تغییر رو توی رفتار ثور تماشا کردیم ولی توی جنگ قلمرو ها که به نظرم دلیل لایق شدنِ ثور اونقدر قابل اتکا نبود و خیلی سرسری بود حتی. بعد از اونم هیچ تغییرِ رفتاری در ثور ندیدیم توی رانِ اونجرزِ آرون. انگار نه انگار که مثلا لایق شده و باید یک اتفاقی براش میوفتاد. رفتاراش دقیقا مثل قبل از لایق شدنش بود. ضمن اینکه چند تا چیزِ مزخرف دیگه هم درمورد ثور توی ران اونجرز آرون… مطالعه بیشتر »

A Comic Fan

از نویسندگان اسکواد خواهشمندم یه مقاله بدن که آرون بیشتر داره گند میزنه به اونجرز یا دن اسلات داشت گند میزد به اسپایدرمن؟
عجب غلطی کردم کمیک های آنگویینگ اونجرز رو خوندم

امیررضا شکری

😀
یکی دو روز منتظر باشید.:)

A Comic Fan

ممنون واقعا عالی میشه یه مقاله ازش داشته باشیم
یه سال کسی نمی دونه ران آرون کی تموم میشه؟

امیررضا شکری

هنوز معلوم نیست. فعلا هم که هیچ خبری نیست. ضمن اینکه اگر آرون بره کی میخواد بیاد جاش؟ مارول نویسنده ی خوب کم نداره، ولی کسی که بتونه سری ای مثل انتقام جویان رو بنویسه، باید خیلی توانمند باشه. دیدید که، حتی آرون هم با اینکه یک نویسنده ی خیلی خوبه نتونست درست درمون این سری رو در بیاره. برای همین بعید میدونم فعلا جایگزین بشه. والا نمیشه سری انتقام جویان رو با اسپایدرمن مقایسه کرد. چون انتقام جویان یک گروهه و اسپایدرمن یک شخص. تازه اسپایدرمن عضوِ انتقام جویان هم نیست که بخوایم با هم مقایسه اش کنیم. ژانر… مطالعه بیشتر »

A Comic Fan

بله آقای شکری این چیز واضحی هستش که اونجرز با اسپایدرمن قابل مقایسه نیست در کل منظورم این بود که آرون مسابقه گذاشته اون بیشتر میتونه یه ران رو خراب کنه یا دن اسلات
ولی به نظرم بهتره بعد آرون یا دوباره هیکمن بیاد یا کیتس

ابوالفضل درستکار

با عرض سلام مجدد . چند سوال خیلی مهم داشتم که خواستم در سایت شما بپرسم : ** ( اسپویل شماره ۶ از کمیک ثور در سال ۲۰۲۰ به نویسندگی دانی کیتس ) ** من امروز این کمیک را دیدم . واقعا عجیب و البته عالی بود . فقط خیلی از موارد را متوجه نشدم . یعنی الان گالاکتوس برای همیشه مرد ؟!؟ برای همین بود که از قبل پیش بینی شده بود که مرگ گالاکتوس بالخره توسط ثور انجام خواهد شد ؟!؟ و به همین خاطر بود که ثور قدرت های کازمیک انرژی را از دست داد ؟ یعنی… مطالعه بیشتر »

Amirv77

آره به خاطر همین به شکل ثور میدیدش چون مرگش قرار بود به دست ثور باشه.ثور از گالاکتوس به عنوان یه بمب استفاده کرد و با رها کردن انرژی بلک وینتر رو کشت!والا ثانوس که در حال حاضر مرده و معلوم نیست قراره چی بشه. والا همون چیزایی که شما میبینی رو ما هم میبینیم😂یعنی منظورم اینه که این چیزایی که بهش اشاره شده و میولنیر و چرا نمیتونه بکشتش کلا یه صفحه بود نه دیالوگ خاصی هم نداشت و هیچ کس غیر از نویسنده نمیدونه قراره چی بشه