پنل انتشارات مارول: از رویداد Empyre تا گرگینه‌ی معروف [SDCC2020]

اولین و تنها پنل انتشارات مارول در کمیک کانِ امسال Next Big Thing نام داشت که طی آن سردبیر این انتشارات، «سی. بی. کبولسکی» میزبان چهره‌هایی آشنا بود. از «ال یویینگ» گرفته تا «دن اسلات»، تعداد زیادی از هنرمندان مارول حاضر بودند و از عناوین خود سخن گفتند. در ادامه نگاهی دقیق خواهیم داشت به هرآنچه که در پنل انتشارات مارول اتفاق افتاد.


پس از آنکه کبولسکی به هواداران خوش‌آمد گفت، تام بریوورت، ال یویینگ و دن اسلات به او پیوستند تا در رابطه با رویداد Empyre صحبت کنند. یویینگ هر آنچه که تابه‌حال رخ داده است را بازگو می‌کند و سپس سوالی را در رابطه با کاراکتر «هالکینگ» در میان می‌گذارد که آیا وی دست‌نشانده‌ی دو نژاد کری و اسکرال‌هاست یا یک رهبر واقعی؟ دن اسلات نیز از دو کاراکتر «جو-ون» و «نکالا» سخن گفت که در کمیک فرعی Empyre: Fantastic Four حضور پیدا کردند. اسلات این دو شخصیت را برای رویداد مذکور و هم برای گروه چهار شگفت‌انگیز خیلی مهم می‌داند. مهمانان حاضر در برنامه، طراحان رویداد Empyre یعنی «والریو شیتی» و «مارت گراسیا» را تحسین کردند. همین‌طور یویینگ اعتراف کرد که به شیتی در طراحی این اثر سخت گرفته است و اعلام نمود که این طراح، یک دیزاین تازه را برای کاراکتر آیرون من خلق کرده که به‌زودی شاهد آن خواهیم بود. با اشاره به تای‌اینِ تک قسمتی The Immortal She-Hulk، یویینگ ذکر نمود که هرچه در سری The Immortal Hulk اتفاق افتاده است به «جنیفر والترز» منتهی می‌شود و پاسخ بسیاری از سوالات این سری نیز نزد وی می‌باشد!

پس از این‌ها، دن اسلات از جدیدترین عضو Elders of Universe یا همان The Profiteer سخن گفت. این کاراکتر که در Empyre: FF حضور داشت و به دو نژاد کری و اسکرال اسلحه می‌فروخت، قرار است به‌شدت تحت تاثیر وقایع رویداد فعلی مارول قرار بگیرد. همچنین به نقل از او، پایان عنوان Empyre: Fantastic Four Fallout تاثیرات بزرگی بر کل جهان مارول خواهد داشت. در ادامه، یویینگ به تماشای واکنش هواداران نسبت به پایان قسمت چهارم رویداد Empyre ابراز علاقه کرد و اسلات از تغییر یافتن دو گروه انتقام جویان و چهار شگفت‌انگیز پس از این داستان خبر داد.

ثور و کاپیتان آمریکا در رویداد Empyre

حال با اتمام صحبت‌های یویینگ و اسلات، نوبت به دنیای افراد ایکس رسید و کبولسکی از جوردن دی. وایت (سرویراستار عناوین افراد ایکس)، تینی هاوارد (نویسنده‌ی سری Excalibur) و جری دوگان (نویسنده‌ی سری‌های Cable و Marauders) دعوت کرد تا به او بپیوندند و درمورد رویداد X of Swords گفتگو کنند. هاوارد گفت که این داستان برای او شخصی است و اعلام کرد که تمامی هنرمندان به‌سختی کار کرده‌اند تا اطمینان یابند که این رویداد هیجان‌انگیز، پایانی بر دوران Dawn of X باشد. وایت تاکید کرد که X of Swords یک کراس‌اور حقیقی است و تمامی عناوین افراد ایکس را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. همچنین دوگان خبر از پیوستن نویسندگانی تازه به دنیای افراد ایکس را داد و اعلام کرد که از همکاری با آنان هیجان‌زده است. در ادامه وایت پرسید که کدام شخصیت برترین لحظه را در این رویداد دارد و دوگان با نشان دادن کاوری از سری Marauders، استورم را انتخاب کرد. در عوض هاوارد ضمن اعلام این موضوع که کاراکترهایی تازه به سری Excalibur اضافه خواهند شد، گفت که هوادارانِ «سایفر» قرار است حسابی ذوق‌زده شوند و در این بحث، انتخاب وایت نیز کاراکتر «کاپیتان بریتانیا» بود. در ادامه از طراحانی همچون استفانو کسلی، فیل نوتو، په‌په لاراز و آر. بی. سیلوا تقدیر شد و این‌گونه بحثِ افراد ایکس نیز خاتمه یافت.

رویداد X of Swords به قلم جاناتان هیکمن

پس از آن، نیک لو (سرویراستار عناوین مرتبط با اسپایدرمن)، «نیک اسپنسر» و «مارک بگلی» حاضر شدند و در رابطه با قسمت ویژه‌‌ی Amazing Spider-Man 850 سخن گفتند. به نقل از لو، قرار است اطلاعاتی تازه در رابطه با دشمن نسبتاً جدید اسپایدرمن، یا همان کیندرد (Kindred)، در داستان Sins Rising منتشر شود. اسپنسر این آرک را قیام کیندرد و بازگشت سین-ایتر (ویلن مورد علاقه‌ی وی از سری Spectacular Spider-Man) توصیف کرد. او همچنین اعلام نمود که در قسمت ۸۵۰ سری Amazing Spider-Man شاهد حضور دوباره‌ی «نورمن آزبورن» خواهیم بود؛ شخصی که به نقل از وی، قرار است نقش بزرگی در نقشه‌های کیندرد ایفا نماید. در دنباله‌ی این سخنان، اسپنسر کار کردن با بگلی را از برترین تجربه‌های کارنامه‌ی کاری‌اش خطاب کرد؛ طراحی که در کنار «اومبرتو راموس» و «رایان اوتلی»، وظیفه‌ی تصویرسازی قسمت ۸۵۰ کمیک‌های اسپایدرمن را برعهده خواهد داشت. در ادامه، نیک لو گفت که تمامی این اتفاقات به داستانی با عنوان Last Remains منتهی خواهند شد که اجازه‌ی حرف‌زدن در مورد آن را ندارند.

گرین گابلین در قسمت ۸۵۰ سری Amazing Spider-Man

پس از خداحافظی با اسپنسر و بگلی، لو هواداران را با «بن جکندوف» و «تابو» آشنا کرد که به همراه «اسکات ایتون» و «اسکات هانا» بر روی عنوان Werewolf by Night کار خواهند کرد. جکندوف اعلام کرد که پس از نگارش داستانک تک صفحه‌ای در Marvel Comics 1000، کاراکتر Red Wolf تنها دلیلی است که بخاطرش این سری را می‌نویسد. همچنین لو طراحان این مجموعه، ایتون و هانا را تحسین کرد و از جکندوف در رابطه با ابرشرورهای این سری پرسید. در پاسخ جکندوف اعلام کرد که این کمیک در رابطه با مبارزه‌ی طبیعت و تکنولوژی است، چرا که شخصیت اصلی یک آمریکایی بومی می‌باشد و از نژادی است که با طبیعت رابطه‌ای نزدیک دارند. همین رویارویی او با ابرشروری ماشینی و روباتی، داستان را جذاب‌تر کرده و این سوال را مطرح می‌کند که چگونه قرار است با پیشرفت تکنولوژی، رابطه‌ی خود را با طبیعت حفظ کنیم؟

لو، اتمسفر خاص سری Werewolf by Night و المان‌های وحشتناک آن را تحسین کرد. تابو (که عضو گروه موسیقی Black Eyed Peas نیز می‌باشد) چنین گفت که برای اضافه کردنِ عنصر وحشت به این اثر، از فیلم‌های دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ میلادی الهام گرفته است. البته که به گفته‌ی او، این اثر قرار نیست آنچنان ترسناک باشد؛ بلکه تا جای ممکن برای درجه‌بندی سنی بالای ۱۳ سال در نظر گرفته شده تا فرزندان خود نیز بتوانند آن را مطالعه کنند. وی همچنین گرگینه را به «هیولای هورمونیِ دوران بلوغ» تشبیه کرد.

پس از آن، دوباره کبولسکی به نزد مخاطبان آمد و پس از سخن گفتن در رابطه با عناوین آینده‌ی مارول، پنل Next Big Thing را به پایان رساند. در کل به عنوان جمع‌بندی می‌توان اذعان داشت که انتشارات مارول نیز همانند دی سی طی این کمیک کانِ آنلاین، موارد جدید و خاصی را برای عرضه نداشت و به اطلاعاتی جانبی از کمیک‌های سابقاً معرفی‌شده‌اش بسنده کرد.

19 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments