پنل Suicide Squad, Kill the Justice League: پخش اولین تریلر رسمی و جزئیات تکمیلی [DC FanDome]

در مراسم DC FanDome از بازی جدید استودیو راک استدی (Rocksteady) که نام آن Suicide Squad: Kill the Justice League است به‌طور رسمی رونمایی شد و اولین تریلر آن به نمایش درآمد. همانطور که می‌دانید استودیوی راک استدی به عنوان خالق مجموعه‌ی بی‌نظیر بتمن: آرکام (Batman: Arkham Series) شناخته می‌شود که حدوداً ۸ سال از سابقه‌ی کاری این استودیو را شکل می‌دهد. آخرین بازی این استودیو یعنی Batman: Arkham Knight در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و تا به امروز حدود ۵ سالی می‌شود که منتظر رونمایی از بازی جدید راک استدی بوده‌ایم؛ بالاخره انتظارها به پایان رسید و مشخص شد که بازی بعدی این استودیو از گروه جوخه انتحار است و همانند سری آرکام دارای داستان و برداشتی مستقل اما در عین حال وفادار خواهد بود.

مشاهده در آپارات کمیک اسکوادبازی «جوخه انتحار: لیگ عدالت را بکش» که در چندسال گذشته با نام «پروژه‌ی Outlaws» در دست ساخت بوده، یک بازی AAA است که برای سه پلتفرم PS5 و Xbox Series X و رایانه‌های شخصی (PC) منتشر خواهد شد. متاسفانه این بازی برای پلتفرم‌های نسل قبل یعنی PS4 و Xbox One منتشر نمی‌شود.

از شخصیت‌های حاضر در این بازی که در تریلر به نمایش درآمدند می‌توان به ستاره‌ی همیشگی این گروه یعنی هارلی کوئین (دکتر هارلین کوئینزل) و سایر شخصیت‌ها نظیر ددشات (فلوید لاوتون)، کاپیتان بومرنگ (دیگر هارکنس) و کینگ شارک اشاره کرد که جزئیات کامل‌تر آن‌ها را در ادامه شرح می‌دهیم. همچنین حضور آماندا والر، تیم Task Force X و افراد دولتی نیز در تریلر تایید شده است.

از شخصیت‌های منفی این بازی، تا جایی که در نمایش‌ها معلوم است، می‌توان به برینیاک و سوپرمن اشاره کرد. طبق اخبار منتشر شده به‌نظر می‌رسد که برینیاک در هنگام تهاجم به زمین، از توانایی کنترل ذهن خود استفاده کرده تا سوپرمن و سایر اعضای لیگ عدالت را تحت سلطه‌ی خود درآورد و آن‌ها را برای غلبه بر ساکنین زمین و زندانی کردن سیاره بکار گیرد. خوشبختانه این خبر برای کسانی که از نسخه‌ی شرور سوپرمن و سری بی‌عدالتی (Injustice) رنج می‌برند خبری دلگرم‌کننده می‌باشد.

کاراکترهای بازی جوخه انتحار: لیگ عدالت را بکش | Suicide Squad: Kill the Justice Leagueدر مورد جهان بازی باید گفت که این بازی به صورت جهان-باز (Open-World) در شهر متروپلیس جریان دارد و طبق گفته‌ی سازندگان، این شهر دارای جزئیات فراوانی خواهد بود. گیمرها می‌توانند بازی را به دو روشِ تک‌نفره یا چندنفره (Multiplayer Co-op) تجربه کنند؛ مخاطبان می‌توانند بخش داستانیِ بازی را هم به‌صورت تک‌نفره و هم چندنفره به پایان برسانند. در حالت تک‌نفره، قابلیتِ تعویض کاراکتر فعال است ولی در حالت چندنفره، محدودیت کاراکتر وجود دارد و هر شخص فقط می‌تواند یکی از ۴ شخصیت قابل بازی را انتخاب کند. هنوز مشخص نشده است که شخصیت‌های قابل بازی فقط همان چهار شخصیت موجود در تریلر خواهند بود یا شخصیت‌های بیشتری در زمان عرضه یا به‌صورت DLC اضافه خواهند شد.

وقایع بازی Suicide Squad در جهان سری Arkham جریان دارد!

در کل هر کدام از شخصیت‌های قابل بازی دارای خصوصیات خاص خود هستند و درخت مهارتی جداگانه‌ای دارند. اسلحه‌های قابل استفاده توسط آن‌ها نیز قابلیت شخصی‌سازی (Customize) متنوعی خواهد داشت. طبق اعلام کارگردان این بازی (آقای سفتون هیل)، جهان بازی Suicide Squad در جهان سری بازی‌های آرکام جریان دارد، البته در مورد سرنوشت بتمن و جوکر حرفی بر زبان آورده نشده است؛ اما گفته شده است که وقایع بازی پس از داستان Arkham Knight رخ می‌دهد و شاید به همین دلیل است که برینیاک به‌راحتی توانسته در غیاب بتمن، لیگ عدالت را تسخیر کند. همچنین اگر داستان بازی پس از وقایع داستان شوالیه آرکام رخ بدهد، برای شخصیتی مثل هارلی کوئین که نقش مهمی در سه‌گانه‌ی آرکام داشت دلیل منطقی‌تری برای پیوستن به جوخه انتحار فراهم می‌شود. در هر صورت شاید سرنوشت جوکر مشخص باشد اما سرنوشت بتمن هنوز در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد.


بازی جدید استودیو راک استدی در ساعات اولیه‌ی نمایش خود توانست از سمت هواداران دی سی و طرفداران بازی‌های ویدئویی واکنش‌های مثبتی را دریافت کند که با توجه به نمایش بسیار جذاب آن‌ها و صداگذاری بی‌نظیر کاراکترها، چندان دور از ذهن نبود. این بازی موردانتظار هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد اما طبق گزارشات، تاریخ عرضه‌ی احتمالی آن برای سال ۲۰۲۲ میلادی برنامه‌ریزی شده است.

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments