سریال اسپین آف فیلم The Batman معرفی شد

همگان در انتظار به‌پایان رسیدن مراحل ساخت جدیدترین فیلم از شخصیت بتمن می‌باشند که توسط کارگردانی خوش‌نام به اسم مت ریوز هدایت می‌شود. این کارگردان با تصمیمات جالب و بحث‌برانگیزی که تا به‌حال برای این پروژه گرفته است، باعث شده تا شمار بسیاری از طرفداران به موفقیت او ذره‌ای شک نداشته باشند. امروز خبری از فیلم اختصاصی بتمن منتشر نشده است، بلکه اکنون به لطف استریم HBO Max قرار است تا شاهد سریالی مرتبط با آن باشیم.

به گزارش ورایتی، فیلم The Batman که هنوز به مرحله‌ی اکران نرسیده، صاحب سریالی مرتبط شده است تا جهان خودش را به لطف آن گسترش دهد. این سریالِ بدون عنوان که از آن تنها با اسم Gotham PD یاد می‌شود، قرار است که داستانی از اداره‌ی پلیس شهر گاتهام را مورد روایت قرار دهد و میان همان دنیایی جریان یابد که فیلم The Batman در آن روایت می‌شود. مت ریوز و دیلان کلارک (تهیه‌کننده‌ی فیلم The Batman) در این پروژه به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی حضور دارند. همچنین ترنس وینتر (خالق سریال Boardwalk Empire) این سریال را نویسندگی می‌کند. مت ریوز درباره‌ی این پروژه و موقعیتی که برای او ایجاد شد افزود:

این یک فرصت فوق‌العاده‌ست، نه فقط برای گسترش دادن دیدگاه موجود در فیلمی که دارم می‌سازم، بلکه برای کاوش کردن در داخلش، اون هم با فرمی از عمق و جزئیات که فقط از یک فرمت طولانی برمیاد، و همین‌طور مشغول به کار شدن با استعداد خالصی مثل ترنس وینتر؛ کسی که بسیار هوشمندانه و قدرتمند در رابطه با دنیاهای جنایی و فساد نوشته. این قضیه مطلقاً یک رویاست.

این سریال قرار است تا فسادهای شایع در شهر گاتهام را مورد پردازش قرار دهد و تا موقعیتی فراتر از چیزی که مت ریوز و رابرت پتینسون مشغول ساخت آن هستند، توسعه یابد. هنوز مشخص نمی‌باشد که آیا پتینسون در این سریال نیز به عنوان بروس وین/بتمن حاضر می‌باشد یا خیر، این موضوع حتی برای جفری رایت و شخصیت جیمز گوردون نیز صدق می‌کند.

The Batman

هرچند که لازم است که برای آن دسته از طرفداران که کمی با دنیای کمیک ناآشنا هستند، ایده‌ی این سریال، منبع الهام و یا حتی منبع اقتباس آن را شرح دهیم. طی سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ انتشارات دی سی به لطف دو نویسنده‌ی بزرگ عرصه‌ی کمیک، سری دنباله‌داری به اسم Gotham Central را منتشر ساخت. این کمیک که توسط اد بروبیکر و گرگ روکا نوشته شده بود، دیدگاه تازه‌ای را نسبت به شهر گاتهام و داستان‌های بتمن وارد میدان کرد؛ دیدگاهی که در آن بتمن نقشی کلیدی ندارد! در این کمیک دیگر خبری از بتمن به عنوان شخصیت اصلی نبود، بلکه شخصیت‌های مرکزی داستان اعضای اداره‌ی پلیس شهر گاتهام بودند و تم کمیک نیز با درگیری‌های جنایی گره خورده بود. این عنوان همچنین اثری پرافتخار محسوب می‌شود و توانست در دوران انتشار خود جایزه‌هایی نظیر آیزنر و هاروی را کسب کند.

می‌بایست باری دیگر یادآور شد که فیلم The Batman با بازی اشخاصی چون رابرت پتینسون و زوئی کراویتز برای اکران در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments