صحبت های نیل گیمن در مورد به پایان رسیدن سری Miracleman

کمیک Miracleman (که با نام Marvelman نیز شناخته می شود)، یک سری قدیمی و پرطرفدار است که در طول دوره‌‌ی انتشار خود توانست نویسنده ها و طراحان بزرگی را به خود جذب کند؛ به طوری که از نویسنده های نامداری چون آلن مور و نیل گیمن، تا طراحانی مثل دیو گیبونز و برایان بالند بر روی این سری کار کرده‌اند.

متاسفانه چندی پیش، انتشار سری جدید Miracleman به قلم نیل گیمن و طراحی مارک باکینگهام متوقف شد، اما به نظر می رسد نیل گیمن به بازگشت این سری و نوشتن پایان آن امیدوار است.

گیمن، طی مصاحبه‌ای عنوان کرد:

من واقعاً امیدوارم انتشارات مارول، که در حال حاضر صاحب رایت Marvelman/Miracleman هستش، بهمون اجازه بده داستانی که من و مارک باکینگهام ۲۰ سال پیش شروع کردیم رو به پایان برسونیم. ولی خب باید دید چی می شه.

همان طور که گفته شد، حدوداً ۲۰ سال پیش، گیمن و باکینگهام در حال کار روی این پروژه بودند، اما با ورشکسته شدن انتشارات Eclipse (که در آن زمان صاحب رایت کمیک های Miracleman بود) انتشار این سری ناتمام ماند. سپس انتشارات مارول، در سال ۲۰۰۹ میلادی، حق انتشار این سری را از خالق آن یعنی میک آنجلو خریداری کرد.

Miracleman

پس از آن که انتشارات مارول، حق انتشار سری کمیک های Miracleman را خرید، بلافاصله تمام قسمت های قبلی این مجموعه را مجدداً چاپ کرد. انتشار سری جدید این کمیک نیز از سال ۲۰۱۴ شروع و در سال ۲۰۱۶ پایان یافت. البته هر چند که به بازگشت این سری در سال های گذشته اشاراتی شد اما هنوز هیچ چیزی از جانب انتشارات مارول، رسماً اعلام نشده است.

در ابتدا موانع قانونی، انتشار این سری را با تعویق مواجه کرد؛ اما انتشارات مارول، سال قبل در مراسم کمیک کان سن دیگو، اعلام کرد که اقدامات لازم برای انتشار دوباره‌ی این سری از سر گرفته شده است. پیش از این، سال ۲۰۱۷ برای انتشار این سری در نظر گرفته شده بود، اما انتشارات مارول اعلام کرد که این سری در سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

هنگامی که آلن مور در سال ۱۹۸۰ میلادی، وظیفه‌ی نویسندگی کمیک های Miracleman را بر عهده گرفت، داستانی احساسی و زیبا خلق کرد که به گفته‌ی نیل گیمن، پایه و اساس هر چیزی است که از زمان خلق کمیک، اتفاق افتاده است! گیمن هم چنین سری مور را، به خاطر پتانسیل احساسی و ادبی‌ای که دارد، به عنوان دلیل اصلی خود برای نوشتن سری جدید آن معرفی کرد. او هم چنین این سری را الهام بخش کار های مستقلش از جمله سندمن می داند.

هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار سری پایانی Miracleman در دسترس نیست، اما همان طور که پیش تر اشاره شد، این سری، پایان خود را در سال جاری میلادی آغاز خواهد کرد.

3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments